EP Bioptom

Precyzyjny cewnik
diagnostyczny

Elektrofizjologiczny cewnik diagnostyczny

EP Bioptom to innowacyjny elektrofizjologiczny cewnik diagnostyczny łączący w sobie możliwość biopsji endomiokardialnej wspieranej pozycjonowaniem cewnika w trójwymiarowej mapie serca.


Biopsja

Biopsja serca, inaczej nazywana biopsją endomiokardialną (EMB) to zabieg, który pozwala na przeprowadzenie badań morfologicznych, immunohistologicznych i strukturalnych tkanki serca. Biopsja mięśnia sercowego wykonywana jest przy różnych chorobach serca, takich jak sarkoidoza czy kardiomiopatia. Wskazaniem do biopsji jest również podejrzenie procesów nowotworowych serca czy konieczność oceny przeszczepionego serca.

Dlaczego warto

krótsze i skuteczniejsze zabiegi

wszechstronne rozwiązanie łączące dwie funkcje

precyzja zabiegu dzięki mapowaniu 3D

Ochrona patentowa

EP Bioptom w swojej budowie posiada szczypce biopsyjne oraz cewnik wyposażony w pierścienie diagnostyczne, dzięki którym możliwe jest pozycjonowanie cewnika w elektroanatomicznej mapie serca 3D (EAM). Dodatkowo cewnik EP Bioptom posiada możliwość podłączenia do systemu irygacyjnego, umożliwiającego przepłukiwanie kanału wewnętrznego cewnika roztworem soli fizjologicznej.

Rynek EP Bioptom

Rynek biopsji serca to dynamicznie rozwijający się sektor, którego wartość w 2022 roku wynosi około 321 milionów USD, prognozując roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 8%. Dodatkowo nowe wytyczne European Society of Cardiology (ESC) potwierdzają kluczową rolę biopsji serca w diagnozowaniu i leczeniu kardiomiopatii. Rynek biopsji serca stanowi obiecujący obszar inwestycyjny, podkreślając zarówno postęp w diagnostyce, jak i istotność tego sektora dla przyszłości medycyny.

Postępy projektu

W styczniu 2023 roku została podpisana umowa z niemieckim podwykonawcą na prace R&D związane z zaprojektowaniem cewnika EP Bioptom. Zakończona została pierwsza faza prac projektowych w ramach której Spółka otrzymała prototypy urządzenia przeznaczone do testów wewnętrznych. Celem drugiej fazy prototypowania będzie przygotowanie i produkcja cewników do badań przedklinicznych.

* Powyższy projekt przedstawia produkt, który nie jest jeszcze wyrobem medycznym dopuszczonym do obrotu przez właściwy organ regulacyjny. Przewagi konkurencyjne oraz inne opisy powyższego projektu będą potwierdzana w adekwatnych testach i badaniach.