Wojciech Wróblewski

Socjolog, doradca z doświadczeniem samorządowym, pracy w administracji państwowej, służbie dyplomatycznej oraz dla największych polskich korporacji. Pracował w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego; były Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach; doradca ministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych; Radca Ambasady RP na Litwie, założyciel i pierwszy Dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie, Ambasador RP w Estonii; doradca d/s strategii w PKN ORLEN; Dyrektor Zarządzający d/s Korporacyjnych w PZU S.A.

Zasiadał m.in w radach nadzorczych: Unipetrol SA / Czechy/, Mažeikių Nafta/Orlen Lietuva/Litwa /, Lietuvos Draudimas/Litwa/, PZU Lietuva/Litwa /, PZU Ukraine / Ukraina /, PZU Balta / Łotwa / oraz RUCH SA.

Aktualnie członek Rady Programowej Forum Ekonomicznego w Karpaczu / wcześniej w Krynicy/; Przewodniczący Rady Nadzorczej Agencji Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o.;

Specjalizuje się m.in w doradztwie dla biznesu w budowaniu strategii oraz rozwoju na rynkach zagranicznych; ekspert od zarządzania sytuacjami kryzysowymi i budowy wizerunku korporacji.