Rada naukowa

Poznaj ekspertów Medinice


Zespół Medinice jest wspierany przez doświadczonych praktyków i naukowców, którzy pomagają w pozyskiwaniu projektów od naukowców w Polsce i za granicą, ocenę potencjału medycznego zgłaszanych projektów oraz sugestie zmian do rozwijanego wynalazku. Członkowie Rady Naukowej posiadają bogate doświadczenie zarówno w praktyce medycznej, jak również w zakresie rozwijania nowych wyrobów medycznych.

Prof. Piotr Suwalski


Profesor kardiochirurgii, naukowiec, innowator. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Prezydent Międzynarodowego Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej (International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery - ISMICS). Przewodniczący elekt Sekcji Kardiochirurgii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Członek m.in. Nucleus Cardiovascular Working Group European Society of Cardiology, New Technology Committee European Society for Cardio-Thoracic Surgery, Guideline Committee European Society for Cardio-Thoracic Surgery. Zastępca redaktora naczelnego amerykańskiego pisma medycznego „INNOVATIONS”. Autor ponad 250 publikacji w cenionych pismach naukowych na całym świecie. Za prace naukowe otrzymał kilkanaście nagród na konferencjach towarzystw naukowych. Wraz z zespołem swojej kliniki jest laureatem nagrody TERAZ POLSKA za leczenie kardiochirurgiczne przy wykorzystaniu technik małoinwazyjnych. Otrzymał również Złoty Medal Polskiej Akademii Sukcesu.

Prof. Paul Gründeman


Doświadczony badacz i wynalazca. Wykładowca na Pekińskim Uniwersytecie Medycznym oraz wykładowca, badacz i wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Utrecht. W pracy badawczej skupia się na innowacji w obszarze chorób układu krążenia i rozwijania nowoczesnych urządzeń do ich diagnozowania i leczenia. Posiada bardzo bogate doświadczenie w obszarze eksperymentalnej chirurgii kardiochirurgicznej, w szczególności związanej z zabiegami małoinwazyjnymi. Współtwórca urządzenia do stabilizacji tkanek Octopus®, który został opracowany dla operacji małoinwazyjnych na pracującym sercu, do którego prawa wykupił Medtronic w 1997 roku.

Prof. Adam S. Budzikowski


Lekarz, kardiolog i internista. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Profesor nadzwyczajny medycyny klinicznej na SUNY Downstate Health Sciences University, gdzie opracował od podstaw kompleksowy program ablacji, w tym ablację migotania przedsionków i częstoskurczu komorowego związanego z bliznami. Właściciel Polskiej Przychodni Medycznej na Maspeth w Nowym Jorku. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz HRS (Health Rhythm Society). Otrzymał nagrodę Young Investigator Award oraz nagrodę za najlepszą pracę doktorską w dziedzinie nauk biomedycznych. Obecnie jest Zastępcą Dyrektora Programowego w Cardiology Fellowship oraz Dyrektorem Programowym w Clinical Cardiac Electrophysiology Fellowship.

Dr hab. Sebastian Stec


Kardiolog i specjalista ablacji RF. Lekarz z ponad 20. letnim stażem. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a obecnie badacz na Uniwersytecie Rzeszowskim. Członek Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz EHRA/SRS. Autor wielu opracowań naukowych w Polsce i USA w obszarze badań klinicznych. Wykładowca na wielu uniwersytetach.