Nasz zespół

O spółce


Medinice S.A. jest polską firmą założoną w 2012 roku działającą w branży MedTech. Firma zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem oraz komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych technologii medycznych w obszarach kardiologii i kardiochirurgii. W portfolio Medinice znajduje się kilkanaście projektów. Wszystkie projekty mają potencjał globalny.

Misją Medinice jest tworzenie rozwiązań, które podniosą komfort życia pacjentów i znajdą zastosowanie we współczesnej medycynie.

Dużym atutem spółki jest zbudowana sieć pozyskiwania, selekcji i rozwoju innowacyjnych projektów medycznych. Firma współpracuje z wiodącymi ośrodkami badawczymi w Polsce i Europie. Medinice dąży do komercjalizacji wynalazków wniesionych zarówno przez współtwórców firmy, jak i nabytych projektów poprzez sprzedaż licencji światowym liderom produkcji urządzeń medycznych.

Zespół Medinice posiada szerokie kompetencje w prowadzeniu projektów badawczo- rozwojowych oraz bogate doświadczenie w wyjściach kapitałowych i sprzedaży praw własności intelektualnej. Spółkę wspiera grupa uznanych autorytetów medycznych, którzy opiniują proponowane rozwiązania i koncepcje produktów.