Medinice w Puls Biznesu

Spółki sektora MedTech mogą pozytywnie zaskakiwać na GPW w 2023 roku

MedTech powoli wyrasta na nową „ziemię obiecaną” polskiej branży lifesciences. Scope Fluidics udowodnił, że tego rodzaju spółki mogą ze stosunkowo niewielkiej inwestycji zbudować ogromną wartość. Na NewConnect i GPW widać duże ożywienie w tym obszarze, podkreślają przedstawiciele spółek z tej branży.

Pandemia sprawiła, że zainteresowanie samego sektora medycznego technologiami testowania, zdalnej diagnostyki czy efektywniejszego i tańszego przeprowadzania różnego rodzaju zabiegów znacznie wzrosło.

„Jednym z powodów może być pandemia koronawirusa, która spowodowała wzrost zainteresowania medtech ze strony rządów, organizacji i pacjentów. W dobie pandemii medtech umożliwił zdalne leczenie pacjentów i zmniejszył ryzyko zakażenia, co przyczyniło się do wzrostu popytu na tego typu rozwiązania. Ponadto, postęp technologiczny i rosnące potrzeby pacjentów sprawiają, że sektor medtech jest stale innowacyjny i oferuje szeroki wachlarz rozwiązań, co również może przyciągać inwestorów” – mówi Sanjeev Choudhary, Prezes Zarządu Medinice, spółki, która rozwija różnego rodzaju technologie medyczne w obszarze kardiologii.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/biotechnologia/20230206/medtech-gpw-newconnect