Rada naukowa

Poznaj ekspertów Medinice


Zespół Medinice jest wspierany przez doświadczonych praktyków i naukowców, którzy pomagają w pozyskiwaniu projektów od naukowców w Polsce i za granicą, ocenę potencjału medycznego zgłaszanych projektów oraz sugestie zmian do rozwijanego wynalazku. Członkowie Rady Naukowej posiadają bogate doświadczenie zarówno w praktyce medycznej, jak również w zakresie rozwijania nowych wyrobów medycznych.

Prof. Paul Grundeman


Doświadczony badacz i wynalazca. Wykładowca na Pekińskim Uniwersytecie Medycznym oraz wykładowca, badacz i wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Utrecht. W pracy badawczej skupia się na innowacji w obszarze chorób układu krążenia i rozwijania nowoczesnych urządzeń do ich diagnozowania i leczenia. Posiada bardzo bogate doświadczenie w obszarze eksperymentalnej chirurgii kardiochirurgicznej, w szczególności związanej z zabiegami małoinwazyjnymi. Współtwórca urządzenia do stabilizacji tkanek Octopus®, który został opracowany dla operacji małoinwazyjnych na pracującym sercu, do którego prawa wykupił Medtronic w 1997 roku.

Prof. Piotr Suwalski


Profesor kardiochirurgii, naukowiec, innowator. Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie oraz profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Prezydent elekt Międzynarodowego Towarzystwa Kardiochirurgii Małoinwazyjnej (International Society for Minimally Invasive Cardiothoracic Surgery - ISMICS). Przewodniczący elekt Sekcji Kardiochirurgii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Członek m.in. Nucleus Cardiovascular Working Group European Society of Cardiology, New Technology Committee European Society for Cardio-Thoracic Surgery, Guideline Committee European Society for Cardio-Thoracic Surgery. Zastępca redaktora naczelnego amerykańskiego pisma medycznego „INNOVATIONS”. Autor ponad 250 publikacji w cenionych pismach naukowych na całym świecie. Za prace naukowe otrzymał kilkanaście nagród na konferencjach towarzystw naukowych. Wraz z zespołem swojej kliniki jest laureatem nagrody TERAZ POLSKA za leczenie kardiochirurgiczne przy wykorzystaniu technik małoinwazyjnych. Otrzymał również Złoty Medal Polskiej Akademii Sukcesu.

Michał Labus


Absolwent Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie prowadzący praktykę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Posiada wieloletnie doświadczenie w kontrolowaniu i programowaniu rozruszników serca i kardiowerterów-defibrylator. Praktykujący lekarz i badacz.